Koncerty

Ośrodek Edukacji „AKORD” organizuje spotkania muzyczne w szkołach podstawowych (dla dzieci młodszych) i w przedszkolach już 21 lat (od 1993r.). Celem naszej działalności jest upowszechnianie muzyki wśród dzieci, poprzez prezentację utworów , głównie z kręgu muzyki tzw klasycznej.

W koncertach, poza udziałem osoby prowadzącej – wokalistki, grającej – pianistki, prezento- wane są różne instrumenty. Każdy z koncertów ujęty jest w tematyczną całość i staramy się,
by dzieci uczestniczyły w naszych koncertach – towarzysząc muzykom na instrumentach perkusyjnych, lub też wspólnie śpiewając piosenki. Naszym nadrzędnym celem jest poznanie dzieci z obszarem nieco innej muzyki, niż stale brzmiąca w radiu i telewizji muzyka rockowa i popowa, ukazanie im piękna tzw. muzyki poważnej, oraz nauczenie s ł u c h a n i a  bez stale towarzyszących  im bodźców wzrokowych (telewizor, komputer).

Mamy nadzieję, że chociaż z części naszych młodocianych słuchaczy wyrosną w przyszłości dorośli słuchacze w prawdziwych salach koncertowych, oraz koneserzy dobrych płyt.

SPOTKANIA Z MUZYKĄ
CYKL KONCERTÓW
W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Wrzesień Tańce polskie   akordeon 
Październik (14.10) Melodie świata   flety proste
Listopad (18.XI) Szara godzina      fagot
Grudzień (16.XII) Królowa śniegu    wiolonczela
Styczeń (3.II) Trąbka pocztyliona    trąbka
Luty (17.II) Cudowny Frycek        flet
Marzec (10.III) Zagrajmy razem   perkusja
Kwiecień (23.IV) Cyrkowa muzyka      puzon
Maj (12.V) Pokochaj polską muzykę  klarnet
Czerwiec (9.VI) Przeboje muzyczne     skrzypce